Koral
Moderator
Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 505
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 7 razy Ostrzeżeń: 0/5 Skąd: Oborniki
|
Wysłany: Wto 19:32, 12 Lip 2011 Temat postu: REGULAMIN GRUPY |
|
1)Powstanie Grupy.
Grupa 82nd Airborne Pathfinders powstała z połączenia opolskiej GRH 82nd Chicago Boys oraz obornicko-szczecińskiej GRH 82nd Airborne Pathfinders. Założycielami Grupy opolskiej był Dawid Długi i Piotr Nocoń natomiast obornicko-szczecińskiej: Krystian Koralewski, Leszek Nagay, Piotr Gomoński i Marcin Koszuta. Wspólnie postanowiono o połączeniu Grup pod nazwą 82nd Airborne Division Pathfinders of 504PIR. Założyciele tych Grup stają się jednocześnie członkami założycielami grupy 82nd Airborne Division Pathfinders of 504PIR. Jako jedyni mają prawo do rozwiązania grupy. Rozwiązanie ekipy następuję jednogłośną decyzją członków założycieli podjętą na osobistym spotkaniu.
2)Członek stały.
Członkiem stałym są wszystkie osoby ,które po dniu 10 czerwca 2011 i odbyciu okresu próbnego stają się pełnoprawnymi członkami ekipy i otrzymują rangę Pathfindera. Wszyscy ,którzy zaciągnęli się przed tą datą zostają automatycznie członkami stałymi. Są to: Krystian Koralewski, Marcin Koszuta, Kamil Zoszak, Dawid Długi, Piotr Nocoń, Piotr Gomoński, Dorota Urban, Aleksander Janusz, Leszek Nagay, Krzysztof Mańczak.
Z pośród członków stałych wybierany jest dowódca i jego asystenci. Mają oni pełne prawo głosu w sprawie bieżącej działalności ekipy. Mogą kierować swoje pomysły, uwagi, zapytania do rozpatrzenia.
3)Trzon dowodzenia.
Trzon dowodzenia wybierany jest na okres dwóch lat spośród członków stałych. Dowództwo składa się z Dowódcy oraz asystentów dowodzącego. Dowódca wybierany jest w demokratycznych wyborach. Wybory odbywają się w dwóch turach. W pierwszej turze można głosować na każdego. Jeśli otrzyma on 50% głosów zostaje dowódcą. Jeśli nie otrzyma 50% głosów zostaje zarządzona druga tura wyborów i wybory odbywają się z udziałem 2 kandydatów którzy otrzymali najwięcej głosów.
Nowo wybrany Dowódca zarządza wybory asystentów. Wybierani są oni w liczbie zależnej od ilości województw z jakiej grupa ma członków większością głosów. W sposób analogiczny do wyborów Dowódcy. Kadencja asystentów dowódcy trwa 2 lata. Dowódca nie posiada swojego asystenta w województwie w, którym mieszka.
Dowództwo jest odpowiedzialne za działanie ekipy i jego organizację. Podejmuje decyzje wspólnie większością głosów. Jeśli sytuacja ta jest niemożliwa decydujący głos ma Dowódca.
4)Rekruci
Członkiem grupy może zostać każda pełnoletnia osoba, interesująca się historią 82nd Dywizji Powietrznodesantowej w czasie Drugiej Wojny Światowej i pragnąca popularyzować dokonania tej jednostki poprzez rekonstrukcję wybranej postaci.
W wyjątkowych wypadkach członkiem grupy może zostać osoba niepełnoletnia jednak od momentu zostania rekrutem musi otrzymać pisemną zgodę Rodziców lub prawnych Opiekunów na uczestnictwo w grupie oraz tego co się z tym wiąże.
Osoba kandydująca do grupy, musi mieć rekomendację co najmniej jednego stałego członka grupy ,który staję się jego opiekunem podczas okresu próbnego i jest za niego odpowiedzialny.
Okres próbny dla rekruta trwa przynajmniej pół roku.
W czasie pierwszych 3 miesięcy rekrut nie opłaca składek jeśli są one pobierane. W czasie kolejnych miesięcy opłaca 50% składki obowiązującej dla członka stałego.
W okresie próbnym rekrut nie ma prawa głosu w sprawach związanych z organizacją grupy.
W ciągu okresu próbnego rekrut musi wziąć udział w przynajmniej 2 spotkaniach ekipy. Jeśli nie ma takiej możliwości okres próbny zostaje przedłużony.
Okres rekrucki to czas na nawiązanie kontaktu i zaklimatyzowanie się. Na nauczenie się podstaw musztry i taktyki II wojennej oraz na poznanie struktury grupy.
W czasie okresu rekruckiego rekrut ma obowiązek zebrać podstawowy sprzęt tj. mundur m42 z obszyciami(nie pomalowany), buty spadochroniarskie, furażerkę i pas m36.
Do czasu skompletowania w/w elementów, rekrut może uczestniczyć w oficjalnych prezentacjach grupy jedynie za zgodą Dowódcy. Grupa udziela rekrutowi pełnego wsparcia i pomocy w skompletowaniu i zakupach potrzebnych przedmiotów.
W okresie rekruckim, kandydat musi przygotować się merytorycznie do odtwarzania wybranej postaci, poprzez zgromadzenie informacji o jednostce i jej działaniach. W trakcie tego okresu aktywność i zaangażowanie rekruta podlega ocenie Dowódcy. Dowódca może zawiesić lub wydłużyć okres próbny na okres dłuższy niż pół rok, jeśli aktywność/zaangażowanie rekruta w działania grupy zostanie przez niego oceniona jako niewystarczająca.
Po zakończeniu stażu rekruckiego i otrzymaniu poparcia 3/4 grupy rekrut staje się członkiem stałym grupy w stopniu szeregowego i wówczas dostaje miano Pathfindera. Ma prawo do pomalowania munduru, uczestniczenia w oficjalnych wystąpieniach i działaniach grupy. Ma także prawo wypowiadania się w kwestiach organizacyjnych.
W wyjątkowych sytuacjach po poparciu 3/4 członków stałych staż rekrucki może zostać skrócony lub zlikwidowany.
4)Wydalenie z Grupy:
Wydalenie członka założyciela może nastąpić jedynie większością głosów(bez udziału tego członka w głosowaniu, ale przy jego obecności)
Wydalenie członka stałego może nastąpić w przypadku poparcia 3/4 Grupy.
Odwołanie dowódcy i jego asystentów może nastąpić w przypadku poparcia 3/4 Grupy. Po czym odbywają się nowe wybory.
Wniosek o odwołanie Dowództwa czy wydalenie z Grupy może wnieść każdy członek stały oraz podając uzasadnienie. Wnioski rozpatrzone zostają w momencie spotkania przynajmniej 3/4 Grupy. Osoba/osoby w kierunku ,których wniosek zostaje postawiony ma prawo do odwołania i obrony ze stawianymi zarzutami w formie pisemnej lub ustnej.
5)Funkcje administracyjne:
a)Dowódca: czuwa nad całością organizacji i bierze odpowiedzialność za poczynania Grupy. Rozstrzyga sytuacje sporne. Jak sama nazwa wskazuje DOWODZI czyli ustala podstawowe reguły obowiązujące w Grupie oraz organizuję jej pracę. W sprawach nie objętych regulaminem szczególnie podczas imprez publicznych i z udziałem innych grup jego głos jest decydujący i nie podlega dyskusji.
Rozliczanie z decyzji następuję po zlocie czy imprezie lub w sytuacjach niezbędnych w czasie jego trwania w miejscu „odosobnionym” po zapytaniu o możliwość rozmowy w 4 oczy w celu uniknięcia popsucia wizerunku grupy.
b)Asystenci Dowódcy-podejmują wspólnie decyzję z Dowódcą w stosunku większości głosów. Jeśli jest to nie możliwe głos decydujący należy do Dowódcy. W razie nie obecności dowódcy przejmują jego obowiązki.
c)Skarbnik: zajmowanie się przychodami i wydatkami Grupy oraz przygotowywanie bilansu aktywów i pasywów raz w miesiącu z dniem 1 każdego miesiąca.
d)Kwatermistrz odpowiedzialny za inwentaryzację sprzętu indywidualnego i grupowego oraz sprawdzanie zgodności wyposażenia i umundurowania z odtwarzaną przez Grupę jednostką. Jego zadaniem jest co miesięczna weryfikacja wyposażenia w Grupie i przedstawianie stanu 1 każdego miesiąca. Jego zadaniem jest ,także pilnowanie aby podczas trwania dioramy w miejscach nie wyznaczonych nie znajdowały się „nie koszerne” rzeczy.
e)Kronikarz/sekretarz- odpowiedzialny za prowadzenie kroniki, sprawozdań ze spotkań czy zebrań oraz przygotowywanie notatek prasowych itp. Odpowiedzialny za przygotowanie materiałów na temat: historii 82nd Airborne do końca drugiej wojny, na temat 504PIR oraz Pathfinderów w celu zwiększenia wiedzy historycznej u członków Grupy.
f)Instruktor do spraw taktyki i szkolenia- osoba odpowiedzialna za tworzenie skryptów, planów szkoleń na temat taktyki wojskowej, musztry itp.
g)specjalista do spraw promocji i rozwoju grupy-osoba odpowiedzialna za poszukiwanie i zbieranie bazy kontaktów, organizację imprez przez naszą Grupę oraz poprawianie jej wizerunku.
Funkcje administracyjne oprócz Dowódcy i jego asystentów nie mają odzwierciedlenia w stopniach. Są to funkcje ,które mają ułatwić funkcjonowanie Grupy. Funkcję rozdzielane są przez dowódców zgodnie z predyspozycjami i chęciami członków stałych. Dowództwo ma prawo do wyznaczenia danej osoby do pełnienia jakiejś funkcji. Jeśli osoba powołana oraz pozostali członkowie nie wyrażą sprzeciwu to staje się to obowiązujące. Jeśli takowy sprzeciw będzie wybór funkcji następuje poprzez głosowanie. Osoby posiadające funkcję mają prawo poprosić Dowództwo o przydzielenie osoby do pomocy jeśli będzie to potrzebne i ułatwi funkcjonowanie i realizację zadań.
6)Zachowanie członka GRH 82nd Airborne 504 PIR podczas publicznych imprez i spotkań.
Struktura GRH 82nd AIRBRONE oparta jest na drużynie piechoty spadochronowej ,a dokładniej na oddziale PATHFINDERÓW . Każdy członek jest zobowiązany do przyswojenia sobie wiedzy niezbędnej do uczestnictwa w ćwiczeniach i rekonstrukcjach (sygnały ręczne, musztra, podstawy taktyki na szczeblu drużyny). Wspólne szkolenie powinno być priorytetem, dzięki któremu rośnie dyscyplina, morale i identyfikacja z grupą, kształtują się koleżeńskie relacje.
Zachowanie członka GRH 82nd Airborne 504 PIR podczas publicznych imprez, na których pojawia się grupa, musi być godne i kulturalne. Jesteśmy bowiem grupą odtwarzającą historię i oddającą cześć uczestnikom wydarzeń z minionych lat.
Za niestosowne i niedozwolone dowództwo grupy uznaje m.in.:
* przekleństwa i wulgaryzmy, szczególnie w czasie kontaktów z publicznością ,
* zachowanie wykraczające poza granice dobrego smaku i kultury osobistej,
* spożywanie alkoholu w czasie trwania rekonstrukcji,
* noszenie umundurowania /wyposażenia innego niż ustalony na daną imprezę (ewentualne odstępstwa reguluje Dowódca),
* publiczne używanie telefonów komórkowych w czasie rekonstrukcji.
Zachowania łamiące zasady regulaminu będą podlegały ocenie Dowódcy. Dowódca ma prawo wyznaczania kar zależnie od skali wykroczenia.
Podczas imprez grupy (rekonstrukcje z publicznością, imprezy wewnętrzne) obowiązuje droga służbowa, oparta na strukturze grupy: podwładny – przełożony. W określonych miejscach i czasie zabronione są inne formy wzajemnych relacji członków grupy.
Dodatkowe zasady obowiązujące podczas imprez publicznych:
1)Warty 24h/dobę
2)Odmeldowywanie się bezwzględnie przed oddaleniem z obozu najstarszemu stopniem, który jest obecny. Informacja o tym gdzie, po co na ile idziemy i jak sie skontaktować. Po zgodzie można się oddalić.
3)Jak ma być deadline np. o 7 to 5 min wcześniej każdy ma być gotowy i ustawiony w szeregu i oczekiwać na zadania.
4)Jak jest czas gdy pijemy, palimy itd. to można to robić w ilości dowolnej ale takiej żeby nie zaburzała zaplanowanych dla każdego dalszych czynności typu warty itd. czy pobudki.
5)W przypadku zakazu picia bo coś tam to jest zakaz a nie że się z zakazu robi po piwku z po piwku po drinku a potem to już sie nie da nic ogarnąć.
6)To ,że każdy ma jakiś stopień, funkcję itd. nie jest tylko po to żeby było tak sobie tylko w konkretnym celu, żeby każdy znal swoje miejsce w szeregu. Jak jest odprawa to jest odprawa a nie luźna gadka i każdy każdemu przerywa. Rozkazy wydaje najstarszy stopniem w danym momencie.
7)Na początku każdego zlotu/spotkania następuję odprawa o tym co robimy. Jak mamy się zachowywać, kiedy i gdzie w jakiej ilości można sobie i na co pozwolić. Harmonogram zlotu odbiera czy dowiaduje się co się ma dziać najstarszy stopniem lub osoba wyznaczona. Nie ma sytuacji ,że przyjazd na imprezę zaczyna się od „palenia” czy picia.
8)Jak jest ogłoszona odprawa to w wyznaczonym miejscu spotykamy się ustawiacie się w szeregu, krótka musztra i odprawa. Nie ma tego że trzeba kogoś szukać, latać i kombinować. Jak jest powiedziane ze odprawa za 30 min to nie że wszyscy łażą albo się pakują albo drapią po jajach tylko wszyscy mają być. Najwyższy stopniem lub osoba wyznaczona zwołuje odprawę. Jak kogoś nie ma na odprawie to ma problem i będzie siedział na warcie albo robił inne ciekawe zadania
9)Jak ktoś się oddali i nie zamelduje i np. będziemy się szykować do bitwy albo do wydawania broni albo szli coś tam ustalać to mamy w dupie i nie szukamy tej osoby .Po prostu już ma po bitwie i siedzi w obozie- raz ktoś posiedzi to się nauczy.
Post został pochwalony 0 razy
|
|